Nezávislý tisk?

27/12/2016 Nezávislý tisk?

"Nezávislý tisk dle Johna Swintona"

Na počest prominentního novináře J.Swintona byl pořádán banket. Někdo, kdo jej neznal, chtěl pronést přípitek nezávislému tisku. Swinton své kolegy zaskočil reakcí:

"U nás neexistovalo a neexistuje nic, co by se dalo nazvat nezávislým tiskem. Víte to stejně  jako já. Mezi námi novináři není nikdo, kdo by si dovolil upřímně psát své názory, a i kdyby, tiskem  by nikdy neprošly. Sám jsem placen za to, abych své názory čestně držel mimo stránky novin, pro které pracuji. Ostatní z Vás pobírají podobné mzdy za podobnou práci, a kdokoliv by byl takový blázen, že by psal o svém poctivém mínění, skončil by na ulici. Kdybych svůj svobodný názor zmínil v jediném vydání, do jednoho dne bych byl bez práce. Náplní žurnalismu je ničení pravdy a otevřená lež, překrucování skutečnosti, pohana, patolízalství, úplatnost a prodávání své země a spoluobčanů každodenním chlebem.To víte vy i já, tak co je to za naivitu připíjet nezávislému tisku? Jsme nástroje a služebníci mocných, stojících v zákulisí, a tančíme, jak oni pískají. Naše možnosti, talent i životy jsou zcela jejich majetkem. Jsme prostituti intelektu."

Jak lze potom očekávat objektivitu v novinářském hodnocení našeho pana prezidenta?          

Mgr.Tomáš Krpel
předseda MO SPO Frýdek-Místek

 

Proč SPO?

 

  1. Chceme přímou volbu prezidenta, hejtmanů, primátorů a starostů
  2. Chceme přijetí zákona o prokázání původu příjmů a majetku, a aby byl zabaven majetek získaný nelegálním způsobem
  3. Chceme přijetí zákona o obecném referendu, kde by předmětem všelidového hlasování byly zásadní otázky domácí i zahraniční politiky
Poslední novinky