Tisková zpráva, Ostrava, 25. Února 2014

25/02/2014 Tisková zpráva, Ostrava, 25. Února 2014

Krajská konference nominovala Martina Schuberta do vedení SPOZ  

Dne 24. 02. 2014 se v Ostravě uskutečnila Krajská konference Strany Práv Občanů ZEMANOVCI (SPOZ) - Moravskoslezský kraj. Jedním z hlavních bodů konference byla nejen volba delegátů na blížící se březnový sjezd strany, ale také volba dvou místopředsedů krajského předsednictva a udělení případných nominací do vedení SPOZ. Krajskou organizaci bude na volebním sjezdu zastupovat celkem 19 delegátů, což je po Jihomoravském kraji druhý nejvyšší počet. Krajská konference jednomyslně udělila nominace na kandidaturu do vedení SPOZ předsedovi KO SPOZ v Moravskoslezském kraji panu Martinu Schubertovi a současnému místopředsedovi strany panu Martinu Nejedlému.

Mimo volbu vedení, lze předpokládat, že jedním z programových bodů březnového sjezdu bude rovněž diskuse nad změnou názvu, případně plány strany pro další období.

Krajská konference dále zvolila dva nové členy krajského předsednictva. Celkem 22 z 24 hlasů získala předsedkyně MO Hlučín paní Darina Krejzlová. Druhým v pořadí byl do předsednictva zvolen bývalý zastupitel města Ostrava a předseda MO Ostrava pan Karel Sládeček. Nyní je sedmi členné předsednictvo SPOZ v Moravskoslezské kraji opět kompletní.  
Poslední tiskové zprávy

Proč SPO?

 

  1. Chceme přímou volbu prezidenta, hejtmanů, primátorů a starostů
  2. Chceme přijetí zákona o prokázání původu příjmů a majetku, a aby byl zabaven majetek získaný nelegálním způsobem
  3. Chceme přijetí zákona o obecném referendu, kde by předmětem všelidového hlasování byly zásadní otázky domácí i zahraniční politiky